JUBILARNI JANKOVAČKI PJEŠAČKI PUT 08.05.2022.

U nedjelju smo bili nazočni na JJPP u organizaciji HPD „Bršljan – Jankovac „ Osijek, a iz našeg društva odazvalo se dvadeset pet članova.  Mjesto okupljanja je u Humljanima uz tradicionalni doručak. Odazvalo se dvadeset društava iz lijepe naše i susjedne BiH te se okupilo oko tristo planinara. Nakon pozdravne riječi domaćina , pozdravio nas je i predsjednik udruge Slavonskih planinara. Kreće se prvo na dužu stazu ( 6 -7 sati hoda ) i na nju je otišlo oko sedamdeset planinara. Svi ostali  idemo autobusima do Slatinskog Drenovca odakle je početna točka na Jungovu stazu.  Na Jungovoj stazi  je bilo blizu dvjesto planinara ( 3sata hoda ).  Iz naše društva nas sedamnaest  hodalo je Jungovu stazu. Staza vodu kroz šumu, uz konstantni uspon.  Medvjeđi luk ( siremuš ) je u cvatu i širi svoj miris.  Mi sa kraće staze  stižemo na Jankovac  gdje je domaćin priredio besplatno ručak za sve – planinarski grah.  Oni koji nisu odabrali ponuđene staze za hodanje otišli su autobusom na Jankovac i tamo hodali  po poučnoj stazi i obilazili slap.  Družili smo se na Jankovcu i uživali u lijepom vremenu u prirodi do 16 sati kad nam je predviđen povratak doma.

Tekst: Mila Andrić