BPPP – 23.01.2022. KRNDIJA – 30.02.2022.

Na prijedlog Franje Šmita u nedjelju idemo na našu stazu ( BPPP ), skupljanje je kod Sv. Ane do 10 sati.

Nas trinaestero laganim korakom krenuli smo na stazu. Vrijeme je prohladno i na stazi visibaba ima tanki sloj snježnog pokrivača. Stižemo do našeg odmorišta kojem se korito rijeke Drave opasno približava.  Slijedi loženje vatre, priča i druženje. Nakon pola sata stižu nam se još dva naša planinara.

Četvero nas odlazimo prema vodocrpilištu i uživamo u sunčanom danu sladeći se sočnim plodovima šipka.

Vraćamo se do odmorišta i družimo se sa našom ekipom.

Vrijeme je za polazak i vraćamo se kroz šumu uz baru Jugovaču, pa preko polja do Sv.Ane. Tu se još malo

družimo uz dogovor da se slijedeći vikend vidimo na Krndij.

Na Krndiju se odazvalo sedamnaest planinara i sa četiri osobna automobila odlazimo u mjesto Gazije, gdje nas čeka još petero naših članova iz Feričanaca i Đurđenovca. Na tradicionalno okupljanje pod nazivom „ZADNJA PRVOGA“ odazvalo se oko dvjesto planinara iz Vinkovaca, Đakova, Osijeka, Županje, Kutjeva, Našica i Belišća. Domaćin nas je dočekao sa toplom okrjepom, a za ručak se treba prijaviti kuhat će se planinarski grah no nažalost neće ga biti za sve jer domaćina je iznenadi broj planinara.  Ponuđene su tri staze za hodanje: staza Dida Račkog, preko Pjeskova  i Petrov vrh.  Preko Pjeskova i na Petrov vrh ide jedan član iz našeg društva, troje ostaje u šetnji oko planinarskog doma, a nas sedamnaest idemo na stazu Dida Račkog. Dan je sunčan i ugodan za hodanje , lišće šušti pod nogama kao da je jesen a ne zima. Najveći broj planinara bio je na stazi Dida Račkog koja je ugodna za hodanje i u dobrom društvu sve je ljepše. Nakon hodanja vraćamo se do planinarskog doma, grah je kuhan i tko je uspio kupiti bon jeo je sa žlicom, a većina je jela iz svojih ruksaka.   Mi smo se družili u kući do planinarskog doma kod naše Tomislava i ovim putem mu se još jednom  zahvaljujemo na gostoprimstvu.

Tekst : Mila Andrić

Slike: sudionici izleta